Polsko-słowackie spotkania z kulturą

W ramach projektu od września 2011 do czerwca 2012 roku prowadzone są  warsztaty taneczne z panią Bożeną Szopą, doświadczoną instruktorką tańca i nauczycielką Szkoły Muzycznej w Czasławiu.

W zajęciach uczestniczą dzieci i młodzież z terenu naszej gminy oraz ich rówieśnicy z Hladovki; warsztaty odbywają się w Szkole Muzycznej I stopnia w Czasławiu oraz w Domu Kultury w Hladovce.

Młodzi tancerze poznają tradycyjne polskie i słowackie tańce regionalne. Na tym jednak nie koniec – każdemu spotkaniu towarzyszą prelekcje na temat kultury polsko-słowackiego pogranicza.

W wyniku zajęć powstanie zespół regionalny działający pod patronatem Szkoły Muzycznej w Czasławiu, który wyposażony zostanie w stroje krakowskie.

Warsztaty będą prowadzone w ramach projektu „Polsko-słowackie spotkania z kulturą".

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013.

Wyświetlono rezultaty 1-2 z 2.

Piknik kultury polsko-słowackiej; Kwapinka 24.06.2012 r.

data: 22 czerwca 2012

W niedzielę 24 czerwca w Pensjonacie Kwapinka (Gmina Raciechowice) od godz. 13:30 rozpocznie się Piknik kultury polsko-słowackiej.

Czytaj więcej

Ruszył nabór na warsztaty taneczne 2011

data: 25 sierpnia 2011

Do końca sierpnia dzieci i młodzież z terenu naszej gminy, którzy chcą nauczyć się polskich i słowackich tańców regionalnych, mogą się zgłaszać do Szkoły Muzycznej I stopnia w Czasławiu.

Czytaj więcej
Newsletter

fields with * are required.

badź na biezaco z najnowszymi informacjami

Zapisz się do Newslettera
Znajdź nas na Facebooku
Rok Kolberga
Kultura w sieci dla dzieci
This box requires the Flash Player plugin and a web browser with JavaScript enabled.