Szkolny Konkurs wiedzy o Feliksie Nowowiejskim; Węglówka 25 kwietnia 2017

Dnia 25 kwietnia 2017 roku odbył się w Węglówce Szkolny Konkurs wiedzy o Feliksie Nowowiejskim, którego organizatorem była Szkoła Muzyczna I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu.

Jego głównym celem było zapoznanie uczniów z sylwetką kompozytora oraz jego twórczością. W konkursie wzięło udział jedenastu uczniów Szkoły Muzycznej w Czasławiu z Krzczonowa, Węglówki oraz Czasławia.
W skład jury weszli nauczyciele: Małgorzata Bednarczyk, Joanna Kwiecień oraz Piotr Komar. Uczniowie otrzymali karty konkursowe, które zawierały piętnaście pytań dotyczących życia i twórczości Feliksa Nowowiejskiego. Uczniowie przygotowywali się do konkursu na podstawie tekstu zamieszczonego na stronie internetowej Salon Muzyczny Feliksa Nowowiejskiego. Wszystkie zadania miały formę otwartą. Uczniowie bardzo sumiennie podeszli do wyznaczonego zadania, prezentując podczas zmagań konkursowych bardzo wysoki poziom wiedzy z danego zakresu.
Jury przyznało nastepujące miejsca:

I miejsce - Justyna Leśniak
II miejsce - Mariola Wydra
II miejsce - Joanna Żur
III miejsce - Joanna Bolisęga

Podczas trwania konkursu wiedzy o Feliksie Nowowiejskim uczniowie cyklu 4-letniego z Węglówki pracowali nad plakatami dotyczącymi postaci Feliksa Nowowiejskiego. W przygotowaniu prac plastycznych brało udział 20 uczniów. Działania pod nadzorem pani Natalii Komar odbywały się w czterech grupach.
Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się tego samego dnia o godzinie 17.00.
Najstaranniej wykonaną oraz najbardziej interesującą pracę plastyczną wybrał głos zgromadzonej publiczności po zakończeniu Konkursu Wokalnego.
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa, a laureaci dyplomy i nagrody.
Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez panią Małgorzatę Bednarczyk.

Dziękujemy organizatorom oraz gratulujemy wszystkim uczniom !!!

 

ostatnia modyfikacja: 15 maja 2017, 13:35:25
Newsletter

fields with * are required.

badź na biezaco z najnowszymi informacjami

Zapisz się do Newslettera
Znajdź nas na Facebooku
Rok Kolberga
Kultura w sieci dla dzieci
This box requires the Flash Player plugin and a web browser with JavaScript enabled.