I Szkolny Konkurs Skrzypiec i Altówki; Skomielna Biała 11 czerwca 2106

W dniu 11 czerwca na auli szkolnej w Skomielnej Białej odbył się z inicjatywy nauczycielki pani Joanny Mydłowskiej I Konkurs Skrzypiec i Altówki, którego organizatorem była Szkoła Muzyczna I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu.

Konkurs poprzedziły warsztaty skrzypcowe dla uczniów i nauczycieli prowadzone przez prof. Antoniego Cofalika. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali uwag profesora, który z ogromną wrażliwością przekazywał tajniki gry na skrzypcach. W sobotę już od wczesnych godzin rannych do Skomielnej Białej zjeżdżali uczestnicy konkursu. W Przesłuchaniach wzięło udział 25 dziewcząt i chłopców w wieku 6-12 lat uczących się gry na skrzypcach i altówce w Szkole Muzycznej w Czasławiu ze Skomielnej Białej, Krzczonowa,  Węglówki, Sułkowic i Czasławia.
Patronat honorowy nad konkursem objął Wójt Gminy Raciechowice pan Marek Gabzdyl oraz Wójt Gminy Lubień pan Kazimierz Szczepaniec. Do organizacji włączyli się licznie partnerzy, sponsorzy oraz rodzice. Przed uroczystym zakończeniem konkursu i koncertem laureatów wszyscy zebrani, licznie przybyli uczniowie i goście wysłuchali wykładu mgr Leszka Dzierżęgi pt. „Podstawowe zagadnienia lutnicze w aspekcie wykonawczym", po którym jury w składzie:
Profesor Antoni Cofalik - przewodniczący oraz członkowie Weii Zhang, Leszek Dzierżęga i Piotr Komar ogłosiło wyniki.
W grupie I:
I miejsce - nie przyznano
II miejsce: Maja Moskała , Gabriela Wójcik
III miejsce: Emilia Łopata, Maria Dusza

II grupa:
I miejsce: Joanna Jasek, Joanna Długosz
II miejsce: Milena Rosiek, Karolina Radoń
III miejsce: Anna Sater
Wyróżnienie: Zuzanna Spyrka, Emilia Biros

III grupa:
I miejsce - nie przyznano
II miejsce: Zofia Pazdan
III miejsce - nie przyznano
Wyróżnienie: Karolina Zadora

Nagrody Specjalne: Joanna Jasek, Joanna Długosz

Po niezwykłym koncercie laureatów głos zabrała Dyrektor Szkoły Muzycznej p. Beata Miętka, która podziękowała organizatorom przedsięwzięcia, zwróciła uwagę również na wystawę prac plastycznych promującą konkurs przygotowaną przez uczniów poszczególnych szkół.

„ Dajcie mi te małe skrzypce, może na skrzypcach wygram...."

Konkurs był wspaniałą lekcją kultury, miał na celu ukazanie talentów i uzdolnień uczniów, poznanie muzyki klasycznej ale także integrację wszystkich, dla których muzyka to ważna część życia; to pasja przynosząca radość, zadowolenie i satysfakcję, prowadząca do sukcesu.
Tekst i zdjęcia/ Marta Augustyn

 

ostatnia modyfikacja: 4 kwietnia 2017, 16:47:31
Newsletter

fields with * are required.

badź na biezaco z najnowszymi informacjami

Zapisz się do Newslettera
Znajdź nas na Facebooku
Rok Kolberga
Kultura w sieci dla dzieci
This box requires the Flash Player plugin and a web browser with JavaScript enabled.