Koncert Inauguracyjny V Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy Motion Music Festival Czasław-Wieliczka 2016

Słuchając MOTION TRIO, czyli trzech takich, co skradli muzykę i zaklęli jej piękno w akordeonach, nie sposób oprzeć się trafności słów Pawła Głowackiego, który pisze: „Co tam jeden więcej! Im nie potrzeba ani pół dodatkowego chłopca. Ani oka, ani palca, ani mózgu, ani nawet zęba więcej. Wojtarowicz, Gałażyn, Baranek. Albo: Gałażyn, Wojtarowicz, Baranek. Albo: Baranek, Gałażyn, Wojtarowicz. Albo:... Matematyka uczy: sześć możliwości mamy do dyspozycji, lecz to mało istotne. Piękny dowcip na tym polega, że w jakiejkolwiek kolejności Wojtarowicza, Baranka i Gałażyna wymienisz - i tak zawsze trafiasz na ten sam motyw zasadniczy, na sedno nie do usunięcia, nie do ruszenia - na słowo "jedność" mianowicie. Jedność, pełnia, samowystarczalność, samonapędzająca się struktura, spójność idealna. Wojtarowicz, Gałażyn, Baranek - "Motion Trio" po prostu. Trzech grających na rozciągliwych kredensach, przez fachowców zwanych akordeonami. Trzech, którzy są muzyką".
Po raz kolejny mogliśmy się o tym przekonać słuchając koncertu inaugurującego V Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy oraz Motion Music Festival, w Auli Kampusu Wielickiego, dnia 14 kwietnia 2016 r..
Liczne grono młodych adeptów sztuki akordeonowej, którzy przez najbliższe dwa dni będę prezentować swoje umiejętności w czasie konkursu, otrzymało zastrzyk fantastycznej, nieposkromionej energii i radości, jaką przeżywa w trakcie gry i dzieli się nią z publicznością Motion Trio. To najlepszy sposób, by pokazać młodym ludziom, że liczy się wyłącznie sama muzyka, satysfakcja płynąca z jej wykonywania oraz możliwość dzielenia się nią ze słuchaczami.
A konkurs... niech będzie dla każdego uczestnika sposobem realizacji tego najważniejszego zamierzenia.
/Anna Kozłowska/

ostatnia modyfikacja: 15 kwietnia 2016, 15:46:55
Newsletter

fields with * are required.

badź na biezaco z najnowszymi informacjami

Zapisz się do Newslettera
Znajdź nas na Facebooku
Rok Kolberga
Kultura w sieci dla dzieci
This box requires the Flash Player plugin and a web browser with JavaScript enabled.