Koncert Karnawałowy; Czasław 11.02.2013 r.

O godz. 16.30 rozpoczął się Koncert Karnawałowy - przygotowany przez nauczycielki Szkoły Muzycznej w Czasławiu, panią Magdalenę Brewczyńską i panią Katarzynę Słowiak.

Dzieci i młodzież ze Szkoły Muzycznej w Czasławiu - w pięknych, karnawałowych strojach wyruszyły wraz ze słuchaczami, śladami tradycji karnawałowych w podróż po Europie i Ameryce Południowej.

W programie usłyszeliśmy utwory polskich, węgierskich, niemieckich i amerykańskich kompozytorów.

W koncercie wzięli udział uczniowie: Małgorzata Bajer, Wiktoria Pietruszka, Julia Lichtenstein, Wojciech Węgrzyn, Dawid Kopp, Klaudia Kus, Marcin Wilk, Piotr Wilk, Tobiasz Śliwa, Dawid Bochenek, Wiktoria Ślęczka, Damian Hebda oraz nauczyciele:

  • Katarzyna Słowiak i Filip Słowiak - „Karnawałowy poranek": mel. z filmu „Czarny Orfeusz" L. Bonfa, „Libertango" A.Piazzolla,
  • Katarzyna Słowiak i Radosław Partyka - „Cubana" L.Williams,
  • Magdalena Brewczyńska i Filip Słowiak - „Czardasz" V. Monti

Podczas koncertu prowadzące opowiadały o karnawale,  tradycjach i obyczajach w różnych zakątkach świata. Jedną z atrakcji był konkurs na najlepszego wykonawcę, a jurorami była widownia. Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas zabawy karnawałowej, która odbyła się po koncercie. Zwycięzcami konkursu okazali się:

  • Duet akordeonowy: Piotr i Marcin Wilk -I miejsce
  • Marcin Wilk solo- II miejsce
  • Duet fletowo-fortepianowy: Wiktoria Pietruszka i Julia Lichtenstein - III miejsce

Wszyscy wykonawcy koncertu zostali nagrodzeni słodkościami. Podczas zabawy uczniowie, którzy wyróżniali się przebraniem również dostali słodkie upominki.

/Katarzyna Słowiak/

ostatnia modyfikacja: 8 lipca 2013, 15:29:06
Newsletter

fields with * are required.

badź na biezaco z najnowszymi informacjami

Zapisz się do Newslettera
Znajdź nas na Facebooku
Rok Kolberga
Kultura w sieci dla dzieci
This box requires the Flash Player plugin and a web browser with JavaScript enabled.