Koncert Finałowy projektu "Co jest grane?"; Szczyrzyc, 1.02.2013 r. - relacja

Koncert Finałowy na zakończenie projektu „Co jest grane?" –
Gościniec Św. Benedykta w Szczyrzycu, 1 lutego 2013 r.

 

Na przełomie grudnia i stycznia roku szkolnego 2012/13, Szkoła Muzyczna I stopnia w Czasławiu, wspólnie ze Stowarzyszeniem „Raciechowice 2005",  przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego - realizowała projekt p/n „Co jest grane?".

Do współpracy zostały zaproszone Szkoły Muzyczne z Krakowa, Wieliczki i Żegociny (powiat bocheński).

Jednym z zadań projektu było zorganizowanie warsztatów instrumentalnych p/n „Teraz muzyka", nauki gry na saksofonie, akordeonie, perkusji i gitarze. Warsztaty odbyły się w czterech szkołach muzycznych regionu małopolskiego (Czasław, Kraków, Wieliczka i Żegocina). Przeprowadzili je muzycy i nauczyciele ze szkół muzycznych, którzy wspólnie tworzą zespół muzyczny, z powodzeniem koncertujący w kraju i za granicą: mgr Ignacy Stojek, mgr Oskar Gut, mgr Piotr Skwara i mgr Artur Ciborowski.

W ramach projektu zostały również zorganizowane w tych szkołach warsztaty  improwizacji i kompozycji, które poprowadzili: dr hab. Maciej Jabłoński z Akademii Muzycznej w Krakowie – muzyk i kompozytor o światowej sławie oraz mgr Waldemar Król - kompozytor i nauczyciel współpracujący ze szkołami muzycznymi w Krakowie.

Dodatkowo, w Szkole Muzycznej w Czasławiu, odbywały się zajęcia nauki gry na gitarze, perkusji i akordeonie z nauczycielami czasławskiej Szkoły: mgr Piotr Marczak - akordeon, mgr Damian Mielec - perkusja i mgr Radosław Partyka - gitara.

Projekt „Co jest grane?" -  był skierowany do mieszkańców trzech powiatów: myślenickiego, wielickiego i bocheńskiego oraz do uczniów SOSW dla dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.

W warsztatach i zajęciach muzycznych mogli brać udział amatorzy, dzieci, młodzież i dorośli, którzy dzięki projektowi mogli zrealizować swoje marzenia. Wśród dorosłych znaleźli się m.in. rodzice uczniów Szkoły Muzycznej w Czasławiu.

Na Koncert Finałowy, który odbył się 1 lutego 2013 roku w Gościńcu Św. Benedykta w Szczyrzycu, amatorzy przygotowali kolędy oraz znane i popularne melodie ludowe, które zostały bardzo ciepło przyjęte przez życzliwą szczyrzycką publiczność.

Podczas uroczystego Koncertu Finałowego, odbyło się również rozdanie nagród w I Konkursie Kompozytorskim „Małopolskie inspiracje muzyczne", który został zorganizowany w ramach projektu „Co jest grane?". Jury w składzie prof. dr hab. Wojciech Widłak – przewodniczący, dr hab. Maciej Jabłoński i mgr Waldemar Król oceniło kompozycje w dwu kategoriach wiekowych: I kategoria do 16 lat i II kategoria powyżej 16 lat.

Na zakończenie Koncertu, nagrodzeni i wyróżnieni laureaci Konkursu, zaprezentowali swoje kompozycje przed publicznością.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: pan Wojciech Grela – Sekretarz Gminy Raciechowice, prof. dr hab. Wojciech Widłak – przewodniczący Jury I Konkursu Kompozytorskiego, mgr Waldemar Król – Juror Konkursu Kompozytorskiego, pani Małgorzata Bała – dyrektor Szkoły Muzycznej im. Mjr. H.H. Baranowskiego w Krakowie, pan Tomasz Cudejko – dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Żegocinie, pan Adam Czyżowski – dyrektor Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdowie oraz nauczyciele, rodzice i uczniowie szkół muzycznych z Czasławia, Dobczyc, Gdowa, Niepołomic, Krakowa, Wieliczki i Żegociny.

Nagrody w Konkursie zostały zakupione przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Stowarzyszenia „Raciechowice 2005" i Firmy Tesco.

Program koncertu:

 • Marta Śliwa – gitara w duecie z Radosławem Partyką
  „Pójdźmy wszyscy do stajenki"
  „Lulajże, Jezuniu"
  przygotowanie mgr Radosław Partyka
 • Trio Akordeonowe w składzie:
  Krystyna Bugaj
  Bożena Jasek
  Dariusz Stachlik
  „Pójdźmy wszyscy do stajenki"
  „Wśród nocnej ciszy"
  przygotowanie mgr Piotr Marczak
 • Zespół perkusyjny w składzie:
  Wiktoria Głąb
  Kamil Głąb
  Jakub Szynal
  Daniel Murzyn
  Oliwia Twardosz
  Klaudia Twardosz
  uczniowie SM w Czasławiu (Gabriela Sukta i Adrian Cygan)
  Melodia popularna „Panie Janie"
  przygotowanie mgr Damian Mielec

Koncert Laureatów I Konkursu Kompozytorskiego:

Karolina Kaczówka – SM w Wieliczce (Wyróżnienie w kategorii I)
„Wielicki deszcz" – fortepian

Ignacja Zając – SM w Niepołomicach (Wyróżnienie w kategorii I)
„W klimatach krakowskiego Kazimierza" - skrzypce

Bartłomiej i Mateusz Ślimak – SM w Wieliczce (Wyróżnienie w kategorii I)
Piosenka pt. „Nasza okolica" (na melodię „Płynie Wisła")

Karolina Malicka – SM im. Mjr.  H. H. Baranowskiego w Krakowie
„Historyjka" na fortepian (Wyróżnienie w kategorii II)

Michał Bała – SM im. Mjr.  H. H. Baranowskiego w Krakowie
„Starodawna pieśń" na gitarę (Nagroda w kategorii I)

Dawid Kopp – SM w Czasławiu
„Etiuda poranna g-moll" na fortepian (Nagroda w kategorii I)

Tomasz Kowalski – SM w Dobczycach
„Po dwóch stronach wody" na gitarę (Nagroda w Kategorii II)

Renata Ślusarczyk – SM w Dobczycach
„Za ostatnią górą" na gitarę (Nagroda w kategorii II)

 

ostatnia modyfikacja: 8 lipca 2013, 15:26:46
Newsletter

fields with * are required.

badź na biezaco z najnowszymi informacjami

Zapisz się do Newslettera
Znajdź nas na Facebooku
Rok Kolberga
Kultura w sieci dla dzieci
This box requires the Flash Player plugin and a web browser with JavaScript enabled.