I Konkurs Kompozytorski "Małopolskie inspiracje muzyczne" Czasław 2013 - zaproszenie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w I Konkursie Kompozytorskim, organizowanym przez Szkołę Muzyczną w Czasławiu i Stowarzyszenie "Raciechowice 2005".

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni, w dwu kategoriach wiekowych:

kategoria I - do 16 roku życia

kategoria II - po16 roku życia

Serdecznie zaprawszamy !!!

Informacje o Jurorach:

prof. Wojciech Widłak

ur. 1971 w Krakowie, uczeń Marka Stachowskiego (1990-96) i Hansa Abrahamsena (1998/99), warsztat doskonalił pod kierunkiem Franco Donatoniego, Pera Nørgårda, Roberta Saxtona, Goce Kolarovskiego. Absolwent klasy organów Jana Jargonia (1995, Kraków). Laureat 8 nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach kompozytorskich, w tym prestiżowej rekomendacji Międzynarodowej Trybuny Kompozytorów w Paryżu w 2006 (Wziemięwzięcie na orkiestrę symfoniczną i organy). Autor około 50 utworów wykonywanych w 16 krajach Europy, Turcji, USA, Japonii, Azerbejdżanie, nagranych na 8 płytach, wydanych drukiem w Polsce (PWM), Niemczech i we Francji.

Profesor tytularny (2012), Dziekan Wydziału Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej i Kierownik Katedry Kompozycji Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie prowadzi klasę kompozycji dla studentów oraz doktorantów z Polski i zagranicy. Wykładał  gościnnie w USA, Turcji, na Słowacji i Litwie.      

www.widlak.art.pl

dr hab. Maciej Jabłoński

Maciej Jabłoński, kompozytor; ur. 29 lipca 1974, Golub-Dobrzyń. W latach 1993-98 studiował kompozycję pod kierunkiem Marka Stachowskiego w Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończył z wyróżnieniem. Od 1998 wykłada przedmioty teoretyczne, od 2004 na stanowisku adiunkta, w krakowskiej uczelni. W 2002 uzyskał kwalifikacje I stopnia, a w czerwcu 2012 roku - stopień doktora habilitowanego. Współpracuje z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.

Swoje umiejętności doskonalił biorąc udział w międzynarodowych kursach: w 1997 podczas Young Composers Meeting w Apeldoorn (pod kierunkiem Rodney'a Shermana, Roberta Platza, Louisa Andriessena), Sommerkurse für Neue und Computermusik w Stuttgarcie oraz Międzynarodowych Letnich Kursów Kompozytorskich w Radziejowicach (pod kierunkiem Petera-Michaela Hamela, Alejandro Iglesiasa Rossiego, Paula Pattersona), w 1998 poczas Buckower Sommerwerkstatt w Buckow, w 2006 w Darmstadt (u Helmuta Lachenmanna i Georgesa Aperghisa).

Współpracował z wieloma polskimi zespołami orkiestrowymi: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Chór i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, Polska Orkiestra Radiowa w Warszawie, AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, Orkiestra Smyczkowa AMADEUS, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Orkiestra Opery Śląskiej w Bytomiu, Orkiestra Akademii Muzycznej w Krakowie, Tarnowska Orkiestra Kameralna, dyrygentami: Tomasz Bugaj, Wojciech Czepiel, Agnieszka Duczmal, Michał Dworzyński, Przemysław Fiugajski, Marek Moś, Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Paweł Przytocki, Tomasz Tokarczyk, Maciej Tworek, Piotr Warzecha, Antoni Wit, Sławek A. Wróblewski, José Maria Florêncio Junior, zespołami kameralnymi: Kwartludium, Ensemble Nordlys, Das Neue Ensemble, Lutoslawski Piano Duo, artystami: Paweł Cieślak, Anna Ciuła-Pehlken, Bartosz Gaudyn, Udo Grimm, Jan Kalinowski, Barbara Krzekotowska, Jarosław Malanowicz, Christine Michaela Pryn, Andrzej Rzymkowski, Marian Sobula, Marek Szlezer. Jego utwory wykonywane były w Polsce (m.in. w ramach Dni Kompozytorów Krakowskich i „Warszawskiej Jesieni") oraz w Niemczech, Danii, Szwecji i na Słowacji. Następujące kompozycje: Symfonia nr 5 (2004), Koncert na saksofon altowy i orkiestrę (2006) oraz 277,13 K na 2 oboje, saksofon altowy i warstwę elektroniczną (2009), zostały zrealizowane dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Maciej Jabłoński jest laureatem kilku konkursów kompozytorskich: w 1995 otrzymał wyróżnienie za Psalm 138 na sopran i orkiestrę smyczkową (1994), w 1996 – II nagrodę (pierwszej nie przyznano) za Psalm 23 na sopran i orkiestrę smyczkową (1995) na Konkursie Kompozytorskim im. Adama Didura w Sanoku, w 1997 – III nagrodę za Zaczarowany ogród na orkiestrę (1997) na Konkursie im. Ryszarda Bukowskiego, w 2009 – główne wyróżnienie za Logorhea na komputer (2008) na konkursie kompozytorskim zorganizowanym przy festiwalu Sound Screen w Bydgoszczy.

Jego utwory są wydawane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne oraz Akademię Muzyczną w Krakowie.

Zajmuje się również propagowaniem muzyki w środowisku dzieci i młodzieży, m.in. współpracuje z Filharmonią Krakowską, gdzie prowadzi audycje oraz koncerty dla młodzieży. Aktywnie działa na niwie publicystyki, współpracując m.in. z „Ruchem Muzycznym" i „Glissando" (relacje, recenzje, eseistyka). Jest autorem wielu tekstów o muzyce XX wieku, w szczególności dotyczących młodego pokolenia kompozytorów polskich. W październiku 2011 ukazał się suplement Encyklopedii Muzycznej PWM – Górecki. Jest to samodzielna pozycja, będąca poszerzeniem i uzupełnieniem hasła encyklopedycznego, autorstwa Macieja Jabłońskiego. Do Encyklopedii Muzycznej PWM kompozytor napisał ponad 50 haseł osobowych. Ponadto jest współautorem „Przewodnika po muzyce koncertowej" (PWM 2003/2004).

Od 2006 Maciej Jabłoński jest członkiem Związku Kompozytorów Polskich.

mgr Waldemar Król

Ukończył dwie uczelnie artystyczne: Akademię Muzyczną w Krakowie - studia pianistyczne (dyplom z wyróżnieniem) oraz Akademię Muzyczną w Katowicach - kierunek kompozycja i aranżacja na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Wcześniej jako celujący absolwent klasy fortepianu Liceum Muzycznego wystąpił wraz z orkiestrą Filharmonii Rzeszowskiej. Wykształcenie magisterskie uzupełnił studiami podyplomowymi z zakresu tyflopedagogiki (pedagogiki niewidomych) w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, co związane było z podjęciem pracy dydaktycznej w Szkole Muzycznej I stopnia działającej przy krakowskim Ośrodku Szkolno - Wychowawczym dla dzieci niewidomych. W latach 2006-2010 jako wicedyrektor Ośrodka kierował pracą tej szkoły. Zawodowo związany również ze Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie.
W 2005 roku został laureatem głównych nagród w Konkursie Kompozytorskim I Festiwalu Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej "Srebrna Szybka" w Krakowie. W roku 2008 uzyskał stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego.

pobierz wszystkie

pliki do pobrania (1)

Wyświetlono rezultaty 1-1 z 1.
Sortuj wg:

Regulamin Konkursu Kompozytorskiego

ostatnia modyfikacja: 31 października 2014, 14:09:00
Newsletter

fields with * are required.

badź na biezaco z najnowszymi informacjami

Zapisz się do Newslettera
Znajdź nas na Facebooku
Rok Kolberga
Kultura w sieci dla dzieci
This box requires the Flash Player plugin and a web browser with JavaScript enabled.