Warsztaty instrumentalne p/n "Teraz muzyka"; Czasław styczeń 2013

Szkoła Muzyczna w Czasławiu i Stowarzyszenie „Raciechowice 2005" serdecznie  zapraszają  wszystkich chętnych, na warsztaty instrumentalne nauki gry na saksofonie, akordeonie, gitarze i perkusji.

Zajęcia poprowadzą: mgr Ignacy Stojek, mgr Oskar Gut, mgr Piotr Skwara i mgr Artur Ciborowski – muzycy i nauczyciele szkół muzycznych z regionu krakowskiego.

Warsztaty p/n „Teraz muzyka" odbędą się w czterech szkołach muzycznych  w następujących terminach:

  • 7 stycznia 2013r. w Szkole Muzycznej I stopnia w Wieliczce o godz. 14.00
  • 10 stycznia 2013r. w Szkole Muzycznej I stopnia im. Mjr H.H. Baranowskiego w Krakowie o godz. 16.30
  • 12 stycznia 2013r. w Szkole Muzycznej I stopnia w Czasławiu o godz. 10.00
  • 14 stycznia 2013r. w Szkole Muzycznej I stopnia w Żegocinie o godz. 10.00

mgr Ignacy Stojek

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie saksofonu. Współpracuje z gwiazdami polskiej estrady. Lider i założyciel Big-Band Cracovia, Blue Brass Band. Opracowania i aranżacje na różne składy instrumentalne są jego pasją. Ma w swoim dorobku artystycznym współpracę oraz liczne koncerty z polskimi zespołami jazzowymi, nagrania radiowe oraz telewizyjne, nagrody na krajowych i międzynarodowych festiwalach. Nauczyciel gry na saksofonie w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie oraz w Szkole Muzycznej I stopnia w Wieliczce.

mgr Oskar Gut

Akordeonista, aranżer, pedagog. Współzałożyciel QKT z którym koncertuje w Polsce i Europie. Fascynuje się muzyką zespołu Motion Trio. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie. Ma w swoim dorobku liczne kursy mistrzowskie oraz wyróżnienia na konkursach i festiwalach solowych oraz kameralnych. Współpracuje z licznymi instytucjami kulturalnymi, radiem i telewizją. Nagrał kilka płyt z muzyką różną. Jest współtwórcą Konkursu Akordeonowego Wieliczka-Czasław. Jest również pomysłodawcą i organizatorem  "Wielickich Koncertów Młodych Talentów  Akordeonu i Perkusji".

mgr Piotr Skwara

Ukończył studia wyższe na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie gitary st. wykł.K. Sadłowskiego.  Pracuje w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie oraz w PSM I st. w Bochni, w charakterze nauczyciela gitary. Od sierpnia 2009 r. jest nauczycielem dyplomowanym. Wraz z Gliwickim Kwartetem Gitarowym zdobył liczne nagrody:
VII Ogólnopolski Konkurs Gitary Klasycznej w Koszalinie – I nagroda, II Ogólnopolski Konkurs Gitary Klasycznej w Kielcach – I nagroda, VIII Międzynarodowy Festiwal „Gdańskie Spotkania Gitarzystów"- I nagroda. W 1995 Nagroda Prezydenta Miasta Gliwice  za całokształt działalności artystycznej (1995 r.), wyróżnienie na Konkursie Zespołów Gitarowych i Kameralnych „Ghitaralia' 96" w Przemyślu. Współpracuje z Filharmonią Krakowską i Opolską, z Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia" w Katowicach oraz z zespołem Blue Brass Band.

mgr Artur Ciborowski

Od ponad 20 lat występuje jako muzyk na scenach całego świata (USA, Kanada, Japonia, Europa), wykonując muzykę klasyczną, jazzową i rozrywkową. Współpracował m.in.
z P. Rubikiem, W. Malickim, J. Muniakiem, a także z zespołami: Krakowska Grupa Perkusyjna, Radiowa Orkiestra Symfoniczna, Filharmonia Krakowska, Opera Krakowska, Capella Cracoviensis, Sinfonietta Cracovia,  Sinfonietta Basel, Swing Orchestra Cracow, Blue Brass Band, MGR Jazz Friends oraz z Teatrem Starym i Teatrem im. J.Słowackiego
w Krakowie. Pracuje od 18 lat jako nauczyciel perkusji, obecnie w SM I st. w Wieliczcei OSM II st. w Krakowie.

ostatnia modyfikacja: 4 kwietnia 2017, 18:32:47
Newsletter

fields with * are required.

badź na biezaco z najnowszymi informacjami

Zapisz się do Newslettera
Znajdź nas na Facebooku
Rok Kolberga
Kultura w sieci dla dzieci
This box requires the Flash Player plugin and a web browser with JavaScript enabled.