MAŁY – WIELKI Koncercik Dla dzieci i dla Rodziców; Kraków, 17 czerwca 2012

Zachęcamy do wzięcia udziału w Koncercie, który odbędzie się w Filharmonii Krakowskiej w dniu 17 czerwca o godz. 17.00. Dysponujemy darmowymi wejściówkami, po wcześniejszym zapisaniu się w sekretariacie Szkoły (do czwartku 14.06. do godz. 16.00)

Sinfonietta Cracovia z radością oczekuje małych i dużych Gości w sali Filharmonii Krakowskiej w dniu 17- tego czerwca /niedziela/ o godz. 17 -tej. Wraz z nią oczekują na Państwa oraz wszystkie Dzieci: Małe , Mniejsze i Nastoletnie, nasi znakomici wirtuozi Antoś INGIELEWICZ /lat 11/ i Michał KRUPA /lat 10/.

Antoś jest uczniem skrzypiec  w Instytucie Suzuki w Gdańsku; Michał ma w sobie rodzinny bakcyl oboisty jako syn świetnego instrumentalisty - wirtuoza, Arkadiusza Krupy. Obaj Panowie, mimo wyraźnie młodego wieku, są już laureatami konkursów i nieobce są im sceny muzyczne z najwyższymi progami – Antoś zdążył już wystąpić pod batutą samego Maxima Vengerova!

Antoś i Michał wystąpią tym razem w towarzystwie Mozarta i Haendla. Skądinąd obaj ci Wielcy Muzycy byli też małymi chłopcami, którzy od samego początku pokochali muzykę. Choć ojciec Haendla nie chciał widzieć syna muzykiem, Georg Friedrich został wielkim klasykiem, a Wolfgang Amadeusz właściwie urodził się już jako skończony muzyk, który w wieku 5 lat komponował i profesjonalnie koncertował!

I tu poddajemy Państwu, Rodzicom, ważną kwestię pod rozwagę: muzyka popularna jako wszechobecna nie potrzebuje dodatkowej promocji, ale muzyka zwana podniośle klasyczną - choć wystarczy by tylko nazwać  ją  PIĘKNĄ - już tak. A warto tę muzykę docenić, pokochać wspólnie z dzieckiem, zachęcić do grania na prostych i bardziej skomplikowanych, instrumentach, bo to nie tylko wspaniała przygoda estetyczna, która uwrażliwia i wysubtelnia, ale i prezent dla przyszłości dziecka. Psychologia jasno dowodzi, że PIĘKNA muzyka i gra na instrumentach doskonali rozwój intelektualny w sposób niedostępny dla wszystkich innych technik!

By jednak nie okazać się wyznawcami jednego zakonu, w drugiej części naszego Małego - Wielkiego Koncerciku zaprezentujemy naszym Gościom „Skadinavia Trio" Julki, Nicole i Taty - Kryspina BIEGNIEWSKICH ze Szwecji. Obie Panny znakomicie śpiewają i równie znakomicie odnajdują się w scenicznym show, ale też obie uprawiają z powodzeniem i osiągnięciami grę na skrzypcach. U nas wystąpią z programem opowiadającym o „Midsommar", szwedzkich obchodach nocy św. Jana, najkrótszej w roku, u nas znanej jako  uroczystość „Wianków".

Zatem zapraszamy serdecznie, bo „będzie się działo" !, a do tego czekają niespodzianki! Każdy może znaleźć się - całkiem  niespodziewanie - na scenie!

SINFONIETTA CRACOVIA I ROBERT KABARA

ostatnia modyfikacja: 4 kwietnia 2017, 18:45:56
Newsletter

fields with * are required.

badź na biezaco z najnowszymi informacjami

Zapisz się do Newslettera
Znajdź nas na Facebooku
Rok Kolberga
Kultura w sieci dla dzieci
This box requires the Flash Player plugin and a web browser with JavaScript enabled.