Dzień Patrona Szkoły; Sułkowice 24 lutego 2020

Dzień Patrona Szkoły Muzycznej I stopnia w Czasławiu – Oskara Kolberga odbył się w oddziale naszej Szkoły w Sułkowicach.

To było wyjątkowe popołudnie. Do Sułkowic przyjechali uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami z Czasławia, Krzczonowa, Skomielnej Białej, Mszany Dolnej i Węglówki. Zaproszenie na uroczystość przyjęli: Burmistrz Gminy Sułkowice Pan Artur Grabczyk, Wójt Gminy Raciechowice Pan Wacław Żarski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sułkowicach Pan Waldemar Wolski oraz dyrektorzy i koordynatorzy zewnętrznych punktów nauczania i przedstawiciele Rad Rodziców.
Tegoroczne obchody Dnia Patrona miały potrójny charakter. Po pierwsze w tym roku obchodzimy 10 lecie Szkoły Muzycznej w Czasławiu, po drugie celebrujemy dzień urodzin, działalność i twórczość Oskara Kolberga, a po trzecie włączamy się wraz z Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach w akcję charytatywną „Razem dla Marysi".
Program Dnia Patrona składał się z dwóch części: Koncertu absolwentów oraz balu karnawałowego.W koncercie wystąpili absolwenci szkoły, którzy obecnie uczą się w szkołach muzycznych II stopnia bądź też w Akademii Muzycznej. To był piękny i wzruszający koncert prowadzony przez Pana Filipa Słowiaka. W trakcie koncertu Pani Halina Repeć przekazywała informacje o Kolbergu, a po zakończeniu odbył się quiz wiedzy o Patronie.
W drugiej części Dnia Patrona odbył się bal karnawałowy z prawdziwym DJ i atrakcjami. Bal rozpoczął się od wspólnego Poloneza, który poprowadziła Pani Dyrektor Beata Miętka wraz z Panem Andrzejem Starcem z Rady Rodziców oraz Pan Wójt Wacław Żarski z Panią Agnieszką Jędrzejczyk z Rady Rodziców. W czasie balu odbyły się konkursy z nagrodami: poszukaj swojej pary, taniec kotylionowy, wybory najlepiej ubranej panny, najlepiej ubranego kawalera, konkurs na najbardziej oryginalne przebranie, zaplatanie warkoczy oraz nauka tańca „Belgijka".
Rada Rodziców z Sułkowic zatroszczyła się o poczęstunek dla uczniów. Były pączki i napoje. Przez cały czas działała kawiarenka, gdzie można było kupić świeżo pieczone gofry, popcorn, galaretki, babeczki i inne słodkości. Pieniądze zebrane ze sprzedaży zostaną przekazane na leczenie Marysi w ramach akcji „Razem dla Marysi". Bardzo dziękujemy za zaangażowanie wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom Szkoły Muzycznej w Czasławiu i ZSZiO w Sułkowicach oraz gościom. Dzięki Wam udało się zebrać kwotę 1870,28 zł.
Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie Dnia Patrona nauczycielom sekcji instrumentów dętych i perkusji Pana Filipa Słowiaka oraz Pani Halinie Repeć i Pani Annie Łuczak z oddziału naszej Szkoły w Sułkowicach.

ostatnia modyfikacja: 4 marca 2020, 15:26:35
Newsletter

fields with * are required.

badź na biezaco z najnowszymi informacjami

Zapisz się do Newslettera
Rok Kolberga