Jury VI Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego Motion Music Fesitval 2018

Prof. PAWEŁ PALUCH - Akademia Muzyczna Kraków/ Uniwerytet Rzeszowski.

Paweł Paluch ukończył w 1983 r. Państwowe Liceum Muzyczne w Rzeszowie, otrzymując dyplomy z wyróżnieniem w zakresie gry na akordeonie i fortepianie. W latach 1983 – 1987 odbył studia magisterskie na kierunku instrumentalistyka w specjalności gra na akordeonie w Akademii Muzycznej w Krakowie u Krzysztofa Milczanowskiego. Swoje kwalifikacje artystyczne i pedagogiczne doskonalił na międzynarodowych kursach mistrzowskich m.in. pod kierunkiem: Włodzimierza Lecha Puchnowskiego, Jerzego Jurka, Elsbeth Moser (Niemcy), Aleksandra Dmitrieva (Rosja), Friedricha Lipsa (Rosja). Jjest laureatem nagród na konkursach krajowych i międzynarodowych m.in.: I nagrody na Konkursie Muzyki Polskiej, Rosyjskiej i Radzieckiej w Rzeszowie (1979); I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Nagrań Fonograficznych w Pradze w Czechach (1981); II nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Międzyrzeczu (1981); brązowego medalu na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Coupe Mondiale Confederation International des Accordeonistes (CIA) IMC/UNESCO w Folkestone w Wielkiej Brytanii (1984); III nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Białymstoku (1985); I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal w Niemczech (1985); brązowego medalu na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Coupe Mondiale (CIA) w Białymstoku (1986).
Prowadził działalność koncertową jako solista i kameralista występując w kraju i za granicą na kilkuset koncertach. W swym dorobku artystycznym posiada nagrania radiowe, telewizyjne i płytowe. Jest również twórcą kompozycji i opracowań na akordeon solo, zespoły kameralne (instrumentalne i wokalne) oraz dla zespołów pieśni i tańca a także autorem m.in. publikacji p.t. Forma sonatowa w literaturze akordeonowej, AMFC, Warszawa 2003.
Od ponad trzydziestu lat prowadzi działalność pedagogiczną. Obecnie jest wykładowcą na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Krakowie oraz nauczycielem w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie. Pełnił też różne funkcje, m.in. prodziekana Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego (2005-2008); wicedyrektora (2008-2010) oraz dyrektora Instytutu Muzyki (2010-2013) UR. Od 2011 r. jest również członkiem Rady Ekspertów d/s Folkloru Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (CIOFF - Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore et d'Arts Traditionnels).
Był wielokrotnie zapraszany do jury przesłuchań, konkursów i festiwali o zasięgu regionalnym, krajowym i międzynarodowym.
Za swoją działalność artystyczną, pedagogiczną i społeczną był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany.

ostatnia modyfikacja: 8 października 2018, 16:25:12
Newsletter

fields with * are required.

badź na biezaco z najnowszymi informacjami

Zapisz się do Newslettera
Znajdź nas na Facebooku
Rok Kolberga
Kultura w sieci dla dzieci
This box requires the Flash Player plugin and a web browser with JavaScript enabled.