Warsztaty skrzypcowo-altówkowe; Czasław 10 grudnia 2016

W dniu 10 grudnia 2016 roku odbyły się w Szkole Muzycznej I stopnia w Czasławiu warsztaty dla skrzypków i altowiolistów z panem profesorem Rafałem Daszkiewiczem.

 

Wzięli w nich udział ucniowie z Czasławia i Krzczonowa pani Żanny Laszkiewicz, pani Marty Mamulskiej i pana Roberta Milewskiego.
Celem warsztatów było kształtowanie warsztatu, zagadnienia techniczno-wykonawcze, sposoby ćwiczenia oraz uwagi repertuarowe.
Rafał Daszkiewicz ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie na kierunkach: skrzypce (prof. Zbigniew Szlezer) i altówka (dr Jacek Dumanowski). Od ponad 20 lat związany jest z ZPSM im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, gdzie zatrudniony jest w charakterze nauczyciela gry na skrzypcach i altówce. Obecnie uczy także w POSM im. Fryderyka Chopina w Krakowie oraz w OSM I st. im. I.J. Paderewskiego w Krakowie. W 2016 przeszedł pozytywnie weryfikację na nauczyciela dyplomowanego.
Przez 18 lat pracował, jako muzyk-instrumentalista w Orkiestrze Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa "Sinfonietta Cracovia".

Uczniowie Rafała Daszkiewicza regularnie zdobywają laury na wielu konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in Grand Prix na przesłuchaniach CEA, II miejsce na przesłuchaniach CEA, Grand Prix na "Talents for Europe" w Dolnym Kubinie (Słowacja), I miejsca na konkursach altówkowych we Wrocławiu i w Żywcu.

W 2014 otrzymał Nagrodę Idywidualną I Stopnia Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce.

 

ostatnia modyfikacja: 14 grudnia 2016, 14:26:21
Newsletter

fields with * are required.

badź na biezaco z najnowszymi informacjami

Zapisz się do Newslettera
Znajdź nas na Facebooku
Rok Kolberga
Kultura w sieci dla dzieci
This box requires the Flash Player plugin and a web browser with JavaScript enabled.