Warsztaty pianistyczne z p. Elżbietą Stępień-Stabrawą; Czasław 19 października 2016 r.

W krainie muzyki, twórczości i pedagogiki.

19 października 2016 roku pianiści z naszej Szkoły wzięli udział w niezwykłych warsztatach. Prowadzone one były przez p. Elżbietę Stępień-Stabrawę – pianistkę i kameralistkę.

Prowadząca warsztaty wprowadziła dzieci i młodzież oraz zebranych nauczycieli w niezwykły świat muzyki. Oprócz udzielania merytorycznych uwag dotyczących wykonywanych przez uczniów utworów dzieliła się z publicznością cennymi uwagami dotyczącymi pedagogiki oraz opowiadała o swoich przeżyciach dotyczących muzyki i bycia muzykiem.
Warsztaty poprzedzone zostały przekazaniem przez p. Daniela Stabrawę na ręce p. Dyrektor Beaty Miętki skrzypiec 1/8. Instrument został ofiarowany całkowicie bezinteresownie przez państwa Marię i Dietmara Schwalke. Nie jest to pierwszy dar przekazany na rzecz naszej Szkoły. W ubiegłym roku Państwo Stabrawowie przekazali dla uczniów swoje instrumenty fortepian oraz skrzypce. Jest to prawdziwy Dar Serca od tych wyjątkowych ludzi.
Myślę, że społeczność szkolna na długo zapamięta to wydarzenie, gdyż wspólnie stworzyliśmy prawdziwą akademię muzyki, a udało się to za sprawą naszych wyjątkowych gości.

tekst/Joanna Miszke

ostatnia modyfikacja: 4 kwietnia 2017, 17:38:36
Newsletter

fields with * are required.

badź na biezaco z najnowszymi informacjami

Zapisz się do Newslettera
Znajdź nas na Facebooku
Rok Kolberga
Kultura w sieci dla dzieci
This box requires the Flash Player plugin and a web browser with JavaScript enabled.