Dzień Patrona Szkoły Muzycznej w Czasławiu; Krzczonów 22 lutego 2016

22 lutego 2016 r. w rocznicę urodzin Oskara Kolberga odbył się w Szkole w Krzczonowie Dzień Patrona Szkoły.

Uczniowie z całej Szkoły w ramach integracji wzięli udział w różnorodnych zajęciach warsztatowych, dotyczyly one między innymi tańca, improwizacji muzycznej, rysunku a także muzykowania w orkiestrze. Po zakończonych zajęciach odbył się koncert, na którym uczniowie zaprezentowali efekty wspólnych zajęć. Podczas występów mogliśmy obejrzeć film animowany o Oskarze Kolbergu z muzyką improwizowaną przez uczniów, a przygotowanych przez p. Macieja Jabłońskiego, a także wysłuchać "Krakowiaka" na orkiestrę skomponowanego specjalnie na tę okazję przez ucznia Szkoły - Dawida Koppa, a wykonanego przez kameralną orkiestrę szkolną pod batutą p. Piotra Kiełbińskiego. W kolejnej części koncertu wysłuchaliśmy trzech pieśni Kolberga zaprezentowanych przez uczniów emisji głosu p. Katarzyny Puch, a także oglądaliśmy występy uczniów w polskich tańcach ludowych - trojaku, groziku itp przygotowanych przez p. Ewę Kapelską Słysz i p. Uruszulę Molendę.
Uczniowie bardzo zaangażowali się w przedsięwzięcie i wrócili do swoich domów pełni wrażeń a także bogatsi o nowe doświadczenia.
Serdeczne podziękowania składamy organizatorom przedsięwzięcia p. Filipowi Słowiakowi a także dyrektorowi Szkoły w Krzczonowie p. Leszkowi Wróblowi.

Relacja z wydarzenia:

http://www.myslenice-itv.pl/muzyczne-plastyczne-i-taneczne-slady-oskara-kolberga/

 

ostatnia modyfikacja: 4 kwietnia 2017, 17:01:29
Newsletter

fields with * are required.

badź na biezaco z najnowszymi informacjami

Zapisz się do Newslettera
Znajdź nas na Facebooku
Rok Kolberga
Kultura w sieci dla dzieci
This box requires the Flash Player plugin and a web browser with JavaScript enabled.