Dzień Patrona Szkoły-Oskara Kolberga; Krzczonów 25 lutego 2019

Dzień Patrona Oskara Kolberga na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości Naszej Szkoły. Z tej okazji 25.02.2019 w Krzczonowie – Oddziale Szkoły Muzycznej w Czasławiu, spotkali się uczniowie i nauczyciele ze wszystkich oddziałów i wspólnie świętowali ten dzień.

Atrakcje przygotowane tym razem przez sekcję instrumentów strunowych nie pozwalały się nikomu nudzić. Oprócz warsztatów orkiestrowych i chóralnych prezentowane były filmy
o Kolbergu oraz odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie wykonali laurkę dla patrona. Mogliśmy również zobaczyć przygotowane przez uczniów prezentacje multimedialne pt. „Mały etnograf ", w których prezentowane były wywiady z członkami rodziny o tradycjach i kulturze regionalnej.
Szczególną uwagę uczniowie poświęcili warsztatom lutniczym poprowadzonych przez Panią Janinę Pawlikowską. Podczas spotkania Pani Lutnik zaprezentowała wykonane przez siebie instrumenty smyczkowe, opowiedziała o trudnościach związanych z ich budową. Dowiedzieliśmy się jakie drewno jest najlepsze, jakie narzędzia są potrzebne i jak długo powstają skrzypce.
Podsumowaniem tak uroczystego dnia był Koncert uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Wystąpił Chór z Krzczonowa, Mszany Dolnej, Czasławia, Skomielnej Białej i Sułkowic, zespoły dęte, trio akordeonowe oraz orkiestra smyczkowa złożona ze wszystkich uczniów klas skrzypiec, altówki i wiolonczeli.
Swoją obecnością zaszczycili nas wójt Gminy Raciechowice Pan Wacław Żarski, wójt gminy Tokarnia Pan Marek Kluska, dyrektor ZPO Krzczonów Pan Leszek Wróbel.
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i gościom za liczne przybycie oraz gromkie brawa. Kierujemy gorące podziękowania dla uczniów i nauczycieli, za włożony trud i pracę w przygotowaniu koncertu i warsztatów oraz organizatorów oddziału w Krzczonowie.

ostatnia modyfikacja: 28 lutego 2019, 16:16:15
Newsletter

fields with * are required.

badź na biezaco z najnowszymi informacjami

Zapisz się do Newslettera
Znajdź nas na Facebooku
Rok Kolberga
Kultura w sieci dla dzieci
This box requires the Flash Player plugin and a web browser with JavaScript enabled.