Dzień Patrona Szkoły - Oskara Kolberga; Dobczyce 7 marca 2018 r.

Dzień Patrona naszej Szkoły uczciliśmy przedstawieniem pt. Droga Oskara Kolberga, które odbyło się w dniu 7 marca w RCOS w Dobczycach.

Narracja przeplatana była muzyką Fryderyka Chopina, Oskara Kolberga i Karola Szymanowskiego. Scenariusz napisała pani Monika Rasiewicz, która również była reżyserem całego przedstawienia.
dr hab. Monika Rasiewicz – profesor wizytujący w Akademii Muzycznej w Krakowie

MONIKA RASIEWICZ, absolwentka Wydziału Aktorskiego Krakowskiej PWST Im. Ludwika Solskiego i od trzydziestu lat uczy w macierzystej uczelni na obydwu wydziałach (tj. WA i WRD). Od kilku lat prowadzi również zajęcia dydaktyczne z dykcji, gry aktorskiej i reżyserii w krakowskiej Akademii Muzycznej.

Zaraz po studiach podjęła pracę na etacie aktorki: najpierw we Wrocławskim Teatrze Polskim pod dyrekcją Jerzego Grzegorzewskiego, następnie zaś przez wiele lat w Krakowskim Teatrze Starym.

Ostatnie lata poświęciła na znalezienie osobistego tonu w tzw. nurcie teatru poetyckiego. Będąc wieloletnim kierownikiem Krakowskiej Piwnicy św. Norberta stworzyła różnorodne spektakle słowno- muzyczne.

Jest związana z Warszawskim TKT i od wielu lat działa jako juror i instruktor Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

W ramach dydaktyki w Akademii Muzycznej wyreżyserowała wiele oper m.in. Wesele Figara W.A. Mozarta – spektakl grany w krakowskim Barbakanie w ramach Festiwalu Letniego Kraków 2008.

Szczególne podziękowania należą się dla:

Pani Bożeny Nowak  z Domu Ludowego  w Wieliczce za użyczenie strojów.

Pani Barbary  Szoty-Rekieć - Wicedyrektor w Liceum Plastycznego im.  J. Matejki w Nowym Wiśniczu - za użyczenie elemtów do scenografii.

Pana Bronisława Latowskiego - za wykonanie elementów dekoracji.

Pani Moniki Gubały - dyrektor Szkoły Muzycznej w Dobczcycach - za użyczenie fortepianu.

 

ostatnia modyfikacja: 27 kwietnia 2018, 12:53:45
Newsletter

fields with * are required.

badź na biezaco z najnowszymi informacjami

Zapisz się do Newslettera
Znajdź nas na Facebooku
Rok Kolberga
Kultura w sieci dla dzieci
This box requires the Flash Player plugin and a web browser with JavaScript enabled.