Warsztaty fletowe z dr. Wiesławem Suruło; Czasław 16 kwietnia 2018

16 kwietnia odbyły się w naszej Szkole warsztaty fletowe, które zorganizował Filip Słowiak - kierownik sekcji instrumentów dętych.

Do pracy z uczniami zaprosił wykładowcę Akademii Muzycznej w Krakowie oraz pierwszego flecistę Opery Krakowskiej - dr. Wiesława Suruło.
Do Szkoły w Czasławiu przyjechali uczniowie klasy fletu z Krzczonowa, Węglówki, Mszany Dolnej, Sułkowic i Czasławia.
Warsztaty upłynęły w bardzo miłej atmosferze, uczniowie z zainteresowaniem słuchali wskazówek i zmotywowani wrócili do swoich domów i .... zabrali się do ćwiczenia.

dr Wiesław Suruło - w roku 1995 u16 kwietnia odbyły się w naszej Szkole warsztaty fletowe, które zorganizował Filip Słowiak - kierownik sekcji instrumentów dętych. Do pracy z uczniami zaprosił wykładowcę Akademii Muzycznej w Krakowie oraz pierwszego flecistę Opery Krakowskiej - dr. Wiesława Suruło.
Do Szkoły w Czasławiu przyjechali uczniowie klasy fletu z Krzczonowa, Węglówki, Mszany Dolnej, Sułkowic i Czasławia.
Warsztaty upłynęły w bardzo miłej atmosferze, uczniowie z zainteresowaniem słuchali wskazówek gościa i zmotywowani wrócili do swoich domów i .... zabrali się do ćwiczeniakończył studia w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fletu prof. Kazimierza Moszyńskiego. Umiejętności swoje doskonalił w Wiedeńskim Konserwatorium w klasie prof. Meinharta Niedermayra. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Meinharta Niedermayra, Petera-Lukasa Grafa oraz kursach orkiestrowych BachAkademie Stuttgart i International Orchesterkurs Attergau prowadzonego przez Sir Jehudi Menuhina. Jest laureatem II nagrody na III Ogólnopolskim Konkursie Fletowym w Krakowie (1995), wyróżnienia na IV Ogólnopolskim Międzyuczelnianym Konkursie Zespołów Kameralnych na instrumenty dęte w Bydgoszczy (1996) w kategorii kwintetu dętego i uczestnikiem II Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmanna w Łodzi (1998). Od 1994 roku jest solistą Opery Krakowskiej, a od roku 2007 asystentem w klasie fletu prof. Kazimierz Moszyńskiego.

ostatnia modyfikacja: 24 kwietnia 2018, 17:02:33
Newsletter

fields with * are required.

badź na biezaco z najnowszymi informacjami

Zapisz się do Newslettera
Znajdź nas na Facebooku
Rok Kolberga
Kultura w sieci dla dzieci
This box requires the Flash Player plugin and a web browser with JavaScript enabled.