Ogólnopolski Konkurs Saksofonowy "ZA KOTARĄ"; Sułkowice 17-18 marca 2018

Szanowni Państwo,

w imieniu Dyrekcji Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu, mamy zaszczyt zaprosić na Ogólnopolski Konkurs Saksofonowy „Za Kotarą", który odbędzie się w dniach 17 i 18 marca 2018 r. w Sułkowicach.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas saksofonu Szkół Muzycznych I stopnia.

Szczegółowy Regulamin Konkursu oraz karta zgłoszenia do pobrania.

Wszelkie informacje dotyczące konkursu można znaleźć na profilu konkursu na facebooku

https://www.facebook.com/SaksofonZaKotara/

oraz na stronie internetowej Szkoły Muzycznej I st. Im. Oskara Kolberga w Czasławiu

http://smczaslaw.pl/ w zakładce Konkursy

Osoba odpowiedzialna za organizację:
Mateusz Majchrzak tel.: 792-966-231

Serdecznie zapraswzamy !!!

Jury Konkursu:

Alicja Wołyńczyk - przewodnicząca jury
Absolwentka Akademii Muzycznej im. http://F.Chopina w Warszawie (obecne UMFC) w klasie saksofonu Pawła Gusnara - dyplom z wyróżnieniem w 2007 r. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (IINiSB WH, 2004r.). Stypendystka Ministra Kultury oraz programu Unii Europejskiej Socrates-Erasmus.
W 2012 roku rozpoczęła studia doktoranckie na Uniwersytecie Muzycznym http://im.F.Chopina w W-wie.
Finalistka VII Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców (2007r).
I miejsce - na prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal (Niemcy) 2006 r.
w kategorii duetów, gdzie otrzymała również nagrodę specjalną, oraz na XII Mławskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej.

Pablo Sanchez-Escariche Gasch
Urodzony w Sewilli. Jest absolwentem tamtejszego Conservatorio Superior de Música Manuel Castillo, w klasie saksofonu Alfonso Padilli. Następnie swoje umiejętności doskonalił pod kierunkiem Vincenta Davida w Konserwatorium w Wersalu. Obecnie jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Pawła Gusnara.
Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich pedagogów, jak: Jean-Denis Michat, Arno Bornkamp, Claude Delangle, Christian Wirth, Lars Mlekusch czy Jean-Yves Fourmeau.
Jest laureatem wielu konkursów. Zdobył m.in. III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Saksofonowym im. Adolphe'a Saxa w L'Haÿ-les-Roses (Francja), drugą lokatę w konkursie organizowanym w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Saksofonowego „New Art Sax" we Wrocławiu, I nagrodę Konkursu Muzyki XX I XXI Wieku dla Młodych Wykonawców w Radziejowicach oraz I miejsce w 3. Międzynarodowym Konkursie Saksofonowym „SaxFest" w Łodzi.
Artysta wykonuje zarówno muzykę klasyczną, jak i współczesną. Występuje podczas licznych festiwali w Europie (Hiszpania, Francja, Holandia, Polska).

Krzysztof Guńka
Urodzony w 1990 w Cieszynie. W 2009 ukończył naukę w PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Cieszynie w klasie saksofonu mgr Tomasza Gmyrka. W 2014 z wyróżnieniem ukończył studia II stopnia w klasie saksofonu prof. dra hab. Andrzeja Rzymkowskiego na Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2015 ukończył studia nadzwyczajne w klasie Univ.-Prof. Larsa Mlekuscha w Konservatorium Wien Privatuniversität w Wiedniu. Obecnie jest
doktorantem na Akademii Muzycznej w Krakowie. Brał udział w wielu konkursach na szczeblu narodowym i międzynarodowym. Do jego najważniejszych osiągnięć należą m. in.: II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych we Wrocławiu - 2007; III miejsce na VI Ogólnopolskim Festiwalu Saksofonowym w Przeworsku - 2006; III miejsce na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Saksofonowym w Przeworsku – 2008; Awans do półfinału na VII Międzynarodowym Konkursie Saksofonowym „Gustav Bumcke" w Norymberdze – 2010; Awans do półfinału na I Międzynarodowym Konkursie Saksofonowym „Golden Sax of Odessa" – 2013; Awans do finału na I Ogólnouczelnianym Konkursie "Debiut z Orkiestrą" na Akademii Muzycznej w Krakowie – 2014; Awans do półfinału na VIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej – 2014. Uczestniczył w wielu kursach saksofonowych m. in. u: Arno Bornkampa, Nobuya Sugawy, Larsa Mlekusha, Güntera Priesnera, Vincent Davida, Massimo Mazzoni, Clausa Olesena. Zaangażowany jest również w liczne projekty artystyczne – występuje solo, w zespołach kameralnych, w orkiestrach oraz jako solista z orkiestrą zarówno w Polsce jak i za granicą (Niemcy, Austria, Czechy, Węgry, Słowenia).

pobierz wszystkie

pliki do pobrania (2)

Wyświetlono rezultaty 1-2 z 2.
Sortuj wg:

Regulamin

Karta zgłoszenia

ostatnia modyfikacja: 18 marca 2018, 13:07:45
Newsletter

fields with * are required.

badź na biezaco z najnowszymi informacjami

Zapisz się do Newslettera
Znajdź nas na Facebooku
Rok Kolberga
Kultura w sieci dla dzieci
This box requires the Flash Player plugin and a web browser with JavaScript enabled.