Konkurs Skrzypiec i Altówki Antoniego Cofalika; Czasław 3 czerwca 2017 r.

Konkurs Skrzypiec i Altówki Antoniego Cofalika; Czasław 3 czerwca 2017 r.

Serdecznie zapraszamy na Konkurs Skrzypiec i Altówki Antoniego Cofalika dla uczniów szkół muzycznych I stopnia, który odbędzie się w dniu 3 czerwca 2017 r. w Szkole Muzycznej im. O.Kolberga w Czasławiu.

Otwarcie konkursu o godz. 8.45.

Przesłuchania konkursowe odbędą się od godz. 8:50-17:30.

Koncert laureatów o godz. 18:30.

W skład jury wejdą znani i uznani profesorowie i nauczyciele szkół muzycnych I i II stopnia:

prof. Antoni Cofalik - przewodniczący jury

mgr Małgorzata Giza-Piątek

mgr Anna Śliwa

mgr Leszek Dzierżęga

mgr Marcin Kulesza - pianista/ akompaniator konkursowy

Profesor Antoni Cofalik urodził się w 1940 roku w Mysłowicach, Artysta skrzypek, muzyk kameralista, pedagog. Studiował w Krakowie (PWSM) oraz w Sienie, Salzburgu i Lucernie. W latach 1963-1991 wspólnie z pianistą Jerzym Łukowiczem i wiolonczelistą Krzysztofem Okoniem tworzyli Trio Krakowskie, które koncertowało w całej Europie oraz Azji, Afryce i Ameryce. W 1964 roku zespół otrzymał pierwszą nagrodę (Premio A. Vivaldi) na międzynarodowym konkursie w Sienie. W 1973 roku zespół uhonorowany został Złotym Medalem miasta Rzymu. Antoni Cofalik był liderem młodzieżowej orkiestry kameralnej All'antico nagrodzonej w 1974 roku Złotym Medalem w Konkursie im. Herberta von Karajana w Berlinie Zachodnim. W latach 1980-1993 uczył w Akademiach Muzycznych w Bydgoszczy i Katowicach, a od roku 1968 do dnia dzisiejszego naucza w Liceum Muzycznym im. F. Chopina w Krakowie. Otrzymał trzykrotnie Nagrodę dla Najlepszego Nauczyciela przyznawaną podczas międzynarodowych konkursów (1979 – Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków w Lublinie; 1995 – Międzynarodowy Konkurs Młodych Muzyków im. P. Czajkowskiego w Senedai, Japonia; 2011 – Międzynarodowy Konkurs „Talents for Europe", Dolny Kubin, Słowacja). W 2006 otrzymał najwyższe kazachskie odznaczenie w dziedzinie kultury „Złoto Nomandów". W 2012 otrzymał tytuł profesora honoris causa Akademii Smyczkowej w Hamburgu. W kraju odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2016). Jest autorem ponad 50 publikacji, w tym Skrzypcowego ABC, Małego abc na skrzypce, Notatnika metodycznego, a także kompozytorem licznych utworów dydaktycznych, opublikowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne, wydawnictwo Euterpe, Ossia oraz wydawnictwo Barenreiter (Kassel). Juror szeregu znaczących konkursów skrzypcowych (m.in. Poznań, Lublin, Kraków, Warszawa, Gdańsk, Sankt Petersburg, Lwów).

Anna Śliwa - skrzypaczka o wielostronnych zainteresowaniach, pasjonatka edukacji muzycznej najmłodszych dzieci. Jest absolwentką Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie w zakresie skrzypiec współczesnych i skrzypiec barokowych. Specjalizuje się w solowym i kameralnym repertuarze dzieł muzyki dawnej, a także w improwizowanym wykonawstwie zabytków muzyki przedrenesansowej i etnicznej. W repertuarze muzyki dawnej wykorzystuje altówkę i skrzypce barokowe, lirę da braccio, violę d'amore, fidel i pochette. Współpracuje z większością polskich zespołów muzyki dawnej, np. Ars Cantus,Concerto Polacco, Il Tempo, a także z austriackim zespołem Pandolfis Consort Wien. Od 2007 r. kieruje zespołem instrumentów historycznych Intrada. Pracowała jako skrzypaczka w zespole Capella Cracoviensis (1992 - 1995) i altowiolistka w Zespole Instrumentów Dawnych Musicae Antique Collegium Varsoviense Warszawskiej Opery Kameralnej (2001 - 2004). Brała udział w licznych nagraniach płytowych oraz w prestiżowych festiwalach.

Małgorzata Giza-Piątek jest absolwentką A.M. w Krakowie w klasie altówki prof. Małgorzaty Muzyki-Gołogórskiej.
Muzyk kameralista i muzyk sesyjny (nagrania do teatru i filmu), współpracujący z muzycznym projektem Krakowskie Przedmieście i studiem nagrań Home Rider.
Wieloletni pedagog Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie i Państwowej Szkoły Muzycznej im. Wł. Żeleńskiego w Krakowie.
Jej uczniowie są laureatami wielu nagród na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach altówkowych i kameralnych.
Prowadzi lekcje otwarte, pełni funkcję jurora w konkursach i przesłuchaniach.

Leszek Dzierżęga - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec prof. M. Szlezera. Członek zespołu Nigela Kennedy' ego „Orchestra of Life". Współzałożyciel zespołów – Myślenicka Orkiestra Kameralna, Extra Sounds Ensemble, Corda Cracovia. Od 2009 nauczyciel skrzypiec w ZPS Muz. im. M. Karłowicza w Krakowie. Uczestnik Festiwalu Beethovenowskiego w Bonn oraz Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień". Muzyk koncertujący w takich salach, jak: Filharmonia w Berlinie, Royal Albert Hall czy Musikverein w Wiedniu. Współtwórca płyty nagrodzonej Fryderykiem – Chordnation. Założyciel portalu www.skrzypcomania.pl. Juror konkursów skrzypcowych oraz pedagog prowadzący warsztaty skrzypcowe we współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. Muzyk współpracujący z wybitnymi nazwiskami polskiej, europejskiej i zagranicznej sceny, m.in.: Łukasz Borowicz, Paul Esswood, Gabriel Chmura, Tadeusz Strugała, Krzysztof Penderecki, Antoni Wit, Marek Moś, Nigel Kennedy, Folkhart Steude, Włodek Pawlik, Piotr Pławner, Karen Edwards, Piotr Baron.

Marcin Kulesza - jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureat licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m. in. III nagroda i specjalne wyróżnienie za najlepsze wykonanie utworu R. Schumanna w Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów w Suwałkach (2005) oraz wyróżnienie w International Competiton „Olimpo Musicale" w Kownie, Litwa (2005).
Koncertuje w kraju i za granicą. Jego repertuar obejmuje dzieła baroku po muzykę XX wieku ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Beethovena, Chopina, Liszta i Ravela.
Występował m. in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Filharmonii Podlaskiej i Pałacu Branickich w Białymstoku. Brał również udział w serii koncertów w Belgii (Bruksela, La Hulpe, Charleroi), a także w USA – Detroit.
Uczestniczy czynnie w kursach wybitnych pedagogów cenionych na całym świecie:
prof. Katarzyny Popowej-Zydroń, prof. Andrzeja Tatarskiego, prof. Kevina Kennera i prof. Edwarda Wolanina.

 

 

pobierz wszystkie

pliki do pobrania (2)

Wyświetlono rezultaty 1-2 z 2.
Sortuj wg:

Regulamin

Harmonogram przesłuchań

ostatnia modyfikacja: 25 maja 2017, 15:48:15
Newsletter

fields with * are required.

badź na biezaco z najnowszymi informacjami

Zapisz się do Newslettera
Znajdź nas na Facebooku
Rok Kolberga
Kultura w sieci dla dzieci
This box requires the Flash Player plugin and a web browser with JavaScript enabled.