Koncert Noworoczny; Raciechowice 1.02.2015

Koncert Noworoczny; Raciechowice 1.02.2015

1 lutego 2015 r. w Sali RSP w Raciechowicach odbył się Koncert Noworoczny, zorganizowany przez Szkołę Muzyczną im. Oskara Kolberga w Czasławiu.

Na wstępie zabrzmiał Marsz w wykonaniu Orkiestry Dętej z Raciechowic pod kierownictwem pana Jacka Olesia, po którym pan wójt Marek Gabzdyl powitał zebranych gości – kanclerza Akademii Muzycznej w Krakowie pana Krzysztofa Rymarczyka, wójta gminy Tokarnia pana Władysława Piaściaka, przewodniczącego Rady Gminy Raciechowice pana Józefa Zająca wraz z radnymi, sołtysów i komendantów OSP w gminie Raciechowice, księdza Filipa Pajestkę oraz dyrektorów szkół: pana Janusza Włodarczyka z Raciechowic, pana Wacława Łozińskiego z Gruszowa, pana Ryszarda Leśniaka z Węglówki oraz pana Leszka Wróbla z Krzczonowa.

Po aranżacji słowno-muzycznej kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej z Raciechowic wystąpił chór ze Szkoły Muzycznej w Czasławiu z filii w Węglówce i Krzczonowie oraz zespół smyczkowy z Czasławia. Niespodzianką wieczoru był występ pianisty pana Marka Szlezera, wykładowcy Akademii Muzycznej w Krakowie, który brawurowo wykonał Franciszka Liszta - „Fantazję nt. Don Giovanniego W.A.Mozarta" oraz Aleksandra Tansmana – „Trzy Preludia Bluesowe".

Na zakończenie koncertu wystąpił zespół Big-Band, kierowany przez pana Tomislava Susica ze Szkoły Muzycznej w Czasławiu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom i dziękujemy pedagogom za przygotowanie koncertu.

ostatnia modyfikacja: 4 marca 2015, 19:10:45
Newsletter

fields with * are required.

badź na biezaco z najnowszymi informacjami

Zapisz się do Newslettera
Znajdź nas na Facebooku
Rok Kolberga
Kultura w sieci dla dzieci
This box requires the Flash Player plugin and a web browser with JavaScript enabled.