II Ogólnopolski Konkurs Skrzypiec i Altówki Antoniego Cofalika-podsumowanie

II Ogólnopolski Konkurs Skrzypiec i Altówki Antoniego Cofalika
Sułkowice 4 - 6 czerwca 2021

W dniach 4 - 6 czerwca 2021 roku w Sułkowicach odbył się II Ogólnopolski Konkurs Skrzypiec i Altówki Antoniego Cofalika, którego organizatorem była Szkoła Muzyczna I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu. Przesłuchania konkursowe odbywały się w Sali koncertowej w Sułkowicach, gdzie mieści się oddział naszej Szkoły.
Do udziału w konkursie zgłosiło się 108 uczestników z 59 szkół muzycznych z całej Polski: (Trzciana, Żory, Bibice, Wadowice, Katowice, Słomniki, Czasław, Szamotuły, Zabrze, Kraków, Poznań, Ruda Śląska, Warszawa, Korzenna, Rzeszów, Żegocina, Toruń, Kraków, Skawina, Łódź, Żyrardów, Szczecin, Oława, Kraków, Chełm, Limanowa, Tymbark, Myślenice, Sucha Beskidzka, Kraków, Radom, Sosnowiec, Gdańsk, Lubliniec, Dywity, Oświęcim, Niedźwiedź, Olsztyn, Tarnów, Kalwaria Zebrzydowska, Tuchów, Nowy Dwór Mazowiecki, Kraśnik, Wrocław, Świątniki Górne, Bielsko Biała, Dobczyce, Skierniewice, Mikluszowice, Jaworzno, Opole, Wejherowo, Chrzanów, Rożnów).
Ideą Konkursu jest promocja młodych utalentowanych uczniów, upowszechnianie muzyki skrzypcowej oraz popularyzacja twórczości prof. Antoniego Cofalika, zasłużonego pedagoga i autora licznych utworów dla dzieci i młodzieży. W programie obowiązkowym Konkursu znalazły się utwory ze zbiorów autorstwa Antoniego Cofalika: W zoo, W cyrku, Ptaszarnia.
Jury w składzie: Prof. Antoni Cofalik – przewodniczący, prof. dr zw. hab. Małgorzata Skorupa oraz mgr Małgorzata Giza-Piątek przyznało 69 nagród i wyróżnień.
Jury oceniło poziom konkursu bardzo wysoko.
Konkurs odbył się jako jeden z pierwszych w Polsce w formie stacjonarnej. Decydując się na taką formę przesłuchań jeszcze kilka miesięcy temu byliśmy bardzo dużymi optymistami. Na szczęście sytuacja związana z pandemią pozwoliła na organizację konkursu na żywo, co bardzo doceniali jurorzy, uczestnicy, ich rodzice i nauczyciele.

Dzięki Sponsorom i Partnerom kwota nagród dla uczestników Konkursu przekroczyła 20 000 zł. Dołożyliśmy wszelkich starań aby każdy uczestnik czuł się u nas bezpiecznie i komfortowo z tego względu dla każdego czekała słodka niespodzianka i napoje bezpośrednio w salach.
Każdy uczestnik Konkursu otrzymał dyplom uczestnictwa oraz upominki.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestniczy będą miło wspominali nasz Konkurs i przyjadą na kolejne edycje.
Należy docenić bardzo duże zaangażowanie nauczycieli sekcji strunowej oraz nauczycieli z Sułkowic, którzy bardzo sprawnie obsługiwali konkurs i dbali o bezpieczeństwo i komfort każdego uczestnika.

Wyrazy uznania należą się Pani Klaudii Dzieży za profesjonalne zorganizowanie konkursu.

Dzięki Panu Krzysztofowi Guńce – wicedyrektorowi Szkoły Muzycznej w Czasławiu oraz Panu Leszkowi Dzierżędze, mogliśmy na żywo oglądać profesjonalnie przygotowaną transmisję z przesłuchań.

W Konkursie wzięło udział 8 uczniów ze Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Czasławiu:
Katarzyna Basista (grupa I) - I miejsce (przygotowanie Pani Klaudia Dzieża)
Liliana Maria Ciślak (grupa I) – II miejsce (przygotowanie Pani Alina Jabłońska)
Adrianna Albrzykowska (grupa I) – wyróżnienie (przygotowanie Pani Aleksandra Wagstyl)
Maria Gorączko (grupa I) – wyróżnienie (przygotowanie Pani Klaudia Dzieża)
Zuzanna Kijek (grupa I) – wyróżnienie (przygotowanie Pani Aleksandra Wagstyl)
Stanisław Kurek (grupa II) – wyróżnienie (przygotowanie Pani Żanna Laszkiewicz)
Małgorzata Mamoń (grupa III) - udział (przygotowanie Pani Alina Jabłońska)
Filip Duda (grupa I) - udział (przygotowanie Pani Klaudia Dzieża)

Nauczyciele akompaniatorzy naszej Szkoły: Pani Eliza Pawłowska i Pani Alina Melnik otrzymały dyplom za wyróżniający akompaniament.

Serdecznie im wszystkim gratulujemy !!!

Telewizja iTV Myślenice – Region Południe profesjonalnie nagrała i zarejestrowała Koncert Laureatów, w którym wzięli udział Laureaci I II i III miejsc w poszczególnych kategoriach oraz laureatka Grand Prix.

Do udziału w Koncercie został również zaproszony Stanisław Słowiński - skrzypek, który podjął się improwizacji na temat trzech utworów z cyklu Ptaszarnia Antoniego Cofalika: Słowik, Kukułka i Wróble.

Koncert zostanie wyemitowany premierowo 11 czerwca o godz. 17:00 na kanale You Tube Szkoły Muzycznej I st. im. O. Kolberga w Czasławiu.

Serdecznie zapraszamy!!!

ostatnia modyfikacja: 8 czerwca 2021, 17:14:00
Newsletter

fields with * are required.

badź na biezaco z najnowszymi informacjami

Zapisz się do Newslettera
Rok Kolberga