III Ogólnopolski Konkurs Saksofonowy "ZA KOTARĄ" - podsumowanie

13 kwietnia 2019 r. Sułkowice gościły młode talenty ze szkół muzycznych I stopnia z całej Polski. Przyjechali oni wziąć udział w organizowanym przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Czasławiu III Ogólnopolskim Konkursie Saksofonowym ZA KOTARĄ.

Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Myślenickiego - pana Józefa Tomal, Wójta Gminy Raciechowice - pana Wacława Żarskiego oraz Burmistrza Gminy Sułkowice - pana Artura Grabczyka. W tym roku swoje uczestnictwo zgłosiło 60 osób m.in. z Bełchatowa, Domosławic, Czasławia, Katowic, Suchej Beskidziej, Tychów, Łomży, Łącka, Chrzanowa, Tarnowa i wielu innych ośrodków. Unikatowa formuła konkursu ma na celu zachowanie jak najbardziej obiektywnego sposobu wyłonienia laureatów. Przesłuchania odbywają się za kotarą, kolejność występów jest losowana, a uczestnicy nie są zapowiadani imieniem i nazwiskiem, lecz tylko numerem w swojej grupie. Tegoroczne występy oceniała komisja w składzie: dr Alicja Wołyńczyk (Warszawa), dr Łukasz Nędza (Kraków), mgr Łukasz Matuszek (Żywiec). Jury zgodnie podkreślało wysoki poziom prezentowany przez uczestników. Uwieńczeniem dnia był uroczysty koncert laureatów połączony z wręczeniem nagród. Na koncercie wystąpili laureaci pierwszych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych: Patrycja Salamon (SM I st. w Domosławicach), Dawid Hodurek (SM I st. w Czasławiu), Marlena Kasprzyk (SM I st. w Domosławicach) oraz Tomasz Orłowski (PSM I st. w Bełchatowie), który otrzymał również nagrodę specjalną Wójta Gminy Raciechowice, pana Wacława Żarskiego dla najlepszego uczestnika. Nagrody dla uczestników ufundowali również sponsorzy - Sosnamusic, d'Addario, Magnus, Bartez i Lajkonik, którzy kolejny raz wsparli organizację Konkursu. Dziękujemy również Panu Maciejowi Szymańskiemu z Firmy Magnus za użyczenie na przesłuchania fortepianu.

Konkurs jak zawsze przebiegł w znakomitej atmosferze sprzyjającej nawiązaniu nowych kontaktów i współpracy między ośrodkami z całej Polski, a dla młodzieży była to kolejny raz okazja do spróbowania własnych sił na scenie, posłuchania koleżanek i kolegów, a także do nawiązania nowych muzycznych przyjaźni.

Dziękujemy Pani Katarzynie Majchrzak i Panu Mateuszowi Majchrzakowi za zorganizowanie konkursu.

ostatnia modyfikacja: 16 kwietnia 2019, 15:58:54
Newsletter

fields with * are required.

badź na biezaco z najnowszymi informacjami

Zapisz się do Newslettera
Znajdź nas na Facebooku
Rok Kolberga
Kultura w sieci dla dzieci
This box requires the Flash Player plugin and a web browser with JavaScript enabled.