Artykuł - kurs językowy nauczycieli na Malcie i prezentacja do obejrzenia

Zapraszamy do przeczytania artykułu oraz obejrzenia prezentacji multimedialnej z wyjazdu grupy naszych nauczycieli na kurs jezykowy, który odbył sie na Malcie w sierpniu 2015r.

 

Kurs językowy na Malcie.


           W 2014r wśród nauczycieli Szkoły Muzycznej w Czasławiu zrodził się pomysł napisania projektu Erasmus + KA1- Mobilność Edukacyjna. Zostaliśmy zakwalifikowani na listę rezerwową, a z czasem otrzymaliśmy informację, że projekt ten może być zrealizowany. Dzięki dofinansowaniu Funduszu Europejskiego POWERSE, 7 osób ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Czasławiu miało możliwość uczestnictwa w wyżej wymienionym projekcie. Byli to: Pani Dyrektor – Beata Miętka oraz Joanna Miszke, Agata Piwowarczyk, Alina Melnik, Radosław Partyka, Arkadiusz Baran i Tomasz Polak. Celem projektu było rozwijanie umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Na realizację projektu wybrano szkołę językową Executive Training Institute w St. Julian na Malcie, która cieszy się bardzo dobrą opinią wśród kursantów. Posiada wieloletnie doświadczenie w kształceniu dzieci jak i dorosłych. Kurs „Fluency & Language Development for Educational Staff „trwał od 3 do 14 sierpnia i obejmował 42 godziny praktyk w języku angielskim.
Na kursie mieliśmy możliwość poznania nauczycieli z różnych krajów Europy, wymienić się doświadczeniami w metodyce nauczania w szkole, a ponieważ środowisko było międzynarodowe, musieliśmy komunikować się wyłącznie w języku angielskim, co pozwoliło nam skutecznie utrwalać wiedzę, zdobytą na kursie językowym. Szkoła zapewniała nie tylko kurs językowy, ale także możliwość zapoznania się z kultura maltańską. Wzięliśmy udział w wycieczkach do najciekawszych miejsc na Malcie. Zwiedziliśmy dawną stolicę Malty - Rabat i Mdinę, Świątynie starożytnej cywilizacji Hagar Qim Temples, obecną stolicę Valettę, a także najpiękniejsze miejsca na wyspach Gozo i Comino. Kulturę maltańską oraz obyczaje krajów śródziemnomorskich mogliśmy poznać dzięki gościnności mieszkańców i obsługi hotelowej. Niezapomniane wieczory u Grace przy lampce wina, pozwalały na poznanie maltańskiej kuchni. Cenną dla nas praktyką była możliwość rozmowy w języku angielskim – jest to wspaniałe doświadczenie rozwijające umiejętności komunikowania się.
Warto zaznaczyć, że umiejętność porozumiewania się w języku angielskim jest bardzo ważna i przydatna dla nauczyciela-muzyka. Wyjeżdżając na Konkursy Międzynarodowe, Kursy Mistrzowskie, jako soliści oraz z uczniami umiejętność ta jest niezbędna. Biorąc udział w takim kursie językowym, w jakim mieliśmy szczęście uczestniczyć, poszerzyliśmy nasze horyzonty kulturalne, nawiązaliśmy kontakty z innymi szkołami europejskimi, nieustannie czerpiąc inspiracje do zawodowego rozwijania i doskonalenia się, dzieląc się zdobytą wiedzą z naszymi uczniami oraz innymi nauczycielami.


autorzy: Alina Melnik, Radosław Partyka

 

Prezentacja do pobrania w dziale projekty lub tutaj:

pobierz wszystkie

pliki do pobrania (1)

Wyświetlono rezultaty 1-1 z 1.
Sortuj wg:

Prezentacja multimedialna z wyjazdu

ostatnia modyfikacja: 8 lutego 2016, 15:34:17
Newsletter

fields with * are required.

badź na biezaco z najnowszymi informacjami

Zapisz się do Newslettera
Znajdź nas na Facebooku
Rok Kolberga
Kultura w sieci dla dzieci
This box requires the Flash Player plugin and a web browser with JavaScript enabled.