Koncert w Klubie Dziennikarzy Pod Gruszką; Kraków 2 marca 2020

Koncert w Klubie Dziennikarzy Pod Gruszką; Kraków 2 marca 2020

2 marca bieżącego roku w samym sercu starego Krakowa, przy ulicy Szczepańskiej 1, w Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką" odbył się koncert uczniów i pedagogów Szkoły Muzycznej I stopnia w Czasławiu.

Przepiękna sala dekorowana sztukateriami sławnego Baltazara Fontany stanowiła nastrojową oprawę dla rozbrzmiewającej w niej muzyki solowej i kameralnej. Wykonawcami tego koncertu byli przede wszystkim uczniowie klas dyplomowych przygotowujący się do egzaminów oraz przesłuchań. Dodatkową ozdobą koncertu był gościnny występ sopranistki Urszuli Kosiec oraz pedagogów szkoły w Czasławiu, panów Dariusza Micorka i Marka Kolasińskiego. W programie koncertu, ze względu na przypadającą 1 marca 210 rocznicę urodzin Chopina, znalazły się również znane utwory tego wielkiego kompozytora, między innymi Scherzo h- moll czy pieśń Życzenie. Poruszony też został przez prowadzącą koncert nauczycielkę wątek niezbyt znany, a jakże ciekawy dotyczący działalności pedagogicznej Chopina. Na koncert przybyli uczniowie Szkoły Muzycznej w Czasławiu i jej oddziałów w Węglówce i Mszanie Dolnej, którzy stanowili wdzięczna i życzliwą publiczność podczas koncertu.

Tekst/ Magdalena Olszamowska


Dziękujemy bardzo Pani Magdalenie Olszamowskiej za przygotowanie i prowadzenie koncertu oraz Pani Grażynie Potoczek z Klubu Dziennikarzy "Pod Gruszką" przy Bibliotece Kraków za możliwość wystąpienia w tej pięknej Sali.


Po koncercie została jeszcze przeprowadzona zbiórka na leczenie Marysi Miąsko Uzbierano kwotę 270,50 zł.

ostatnia modyfikacja: 6 marca 2020, 11:28:20
Newsletter

fields with * are required.

badź na biezaco z najnowszymi informacjami

Zapisz się do Newslettera
Znajdź nas na Facebooku
Rok Kolberga
Kultura w sieci dla dzieci
This box requires the Flash Player plugin and a web browser with JavaScript enabled.